प्रतिपक्ष को मौनता ।

Prakash Kapali फाल्गुन ६, २०७७


प्रकाश कपाली काठमाण्डौ पौष ५ गतेको दिन संसद विघटन भएसगंै देशमा राजनैतिक संकट देखा परेकोछ । विभिन्न राजनैतिक दलका नेताहरुले ससंद विघटनको बिरोध गरेको छ । त्यही पनि नेपाली काङ्गग्रेस भने यस विषयमा मौन छ । पार्टी भित्रको आन्तरिक द्धन्द्धको कारण पार्टी विभाजन भए पछि माधव प्रचण्ड समुहका नेताहरु भने विरोध पदर्शनमा उत्रिएका छन ्। त्यसैगरी अन्य दलका नेताहरु पनि यस विष्।यमा सर्वोच्च अदालतमा संसद विघटन विरुद्ध यस विष्।यमा रिट दायर भएकाले सर्वोच्च अदालतको फैसला नआउनजेल सम्म पार्टीले आन्दोलन नगर्ने र अदालतले जस्तो निर्णय गर्छ सोही निर्णय लाई आत्मसात् गर्दै अघि बढने नेपाली काङ्गग्रेस पार्टी का सभापति शेरबहादुर देउवाले बताउनु भयो ।

त्यसैगरी अन्य राजनैतिक दलका नेताहरु यस विषयमा मौन छन । देशको यस्तो विषम प्ररिस्थितिमा पनि मौन किन रहन्छ भन्ने कुरा आज चर्चा परिचर्चा को विषय बन्न पुगेको छ । अदालतको आदेश र्पर्खेर बसेका राजनैतिक दलका नेताहरु भन्ने निर्वाचनको पखार्इृमा छन् । कतिपय नेताहरु संसद पुन स्थापना हुन्छ भन्ने विषयमा ब्यक्तिगत धारणा राखेका छन् ।

नेपाल कम्युनिष्ट पाटीको प्रचण्ड माधव समुहका नेताहरुले ससंद विघटन प्रधानमन्त्रीले राष्टपतिको सिफारीसमा पौंष ५ गते ससंद विघटन लाई संवैधानिक कुको सज्ञा दिदै प्रतिगमन को विरुद्धमा निरन्तर आन्दोलन जारी गरिरहने नेकपा प्रचण्ड माधव समुहले बताएका छन् । राजनैतिक अस्थिरता विगतमा जस्तै अहिले पनि चुलिएको छ । तर यसको विरुदमा प्रतिप्रक्ष दलका नेताहरु मौन रहनु आम नागरिकका लागी दुखको कुरा हो ।


सम्बन्धित शीर्षकहरु

खुल्ला पोस्ट