सूचना विभागलाई सूचना बैंकका रुपमा विकास गरिने : महानिर्देशक राई

असार २९, २०७४

सूचना विभागका महानिर्देशक वीरबहादुर राईले सूचना विभागलाई सूचना बैंकका रुपमा विकास गरिने बताउनुभएको छ ।

नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुर शाखाले बिहीबार यहाँ आयोजना गरेको ‘खोजपत्रकारिता तथा स्थानीय तहमा सञ्चारकर्मीको भूमिका बिषयक अन्र्तक्रिया कार्यक्रममा बोल्दै उहाँले सूचना विभाग नै सूचना बैंकका रुपमा स्थापित भएपछि आम सञ्चारकर्मीलाई सहज हुने बताउनुभयो ।

s

उहाँले अबको नेपाली पत्रकारिता सन्देश र जानकारी भन्दा पनि खोजमुलक हुनुपर्नेमा जोड दिदै पत्रकारिताको विकास र समृद्धिका लागि अब खोजपत्रकारिताकोे विकल्प नरहेको औलायनुभयो । उहाँले खोजपत्रकारिताको विकाससँगै पत्रकारहरुको सुरक्षाको चुनौती पनि उत्तिकै रहेको उहाँको भनाइ थियो ।

त्यसअवसरमा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयका सहसचिव एवं स्थानीयविज्ञ रामप्रसाद आचार्यले जिल्लामा रहेका बिषयगत कार्यालय साउन १ गतेबाट कसरी सञ्चालनमा आउने भन्ने बारे अहिले पनि अन्यौलता रहेको बताउनु भयो ।
महासंघ भक्तपुर शाखाका अध्यक्ष पुस्करराज बुढाथोकीको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा भक्तपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी द्रोण पोखरेल, नेपाल पत्रकार महासँघका पुर्वकेन्द्रीय अध्यक्ष धमेन्द्र झालगायतले पत्रकारितामा रहेको अवसर र चुनौती रहेको चर्चा गर्नुभयो ।


सम्बन्धित शीर्षकहरु

खुल्ला पोस्ट

एउटा नयाँ अभियान, जसले देशको अखण्डता र स्वाभिमा बचाउन सक्छ …….”Call to Government of India”

नेपालको खस्कंदो राजनितिक अवस्था, राजनितिक दलहरुको मनपरि निर्णय, भ्रष्टाचारमा लिप्त सरकारका बिभिन्न पदाधिकारीहरु, कीं कर्तब्य बिमुढको