दुधको मूल्यएकैपटक ६ रुपैयाँले बढदै उपभोक्ता मारमा विचौलियाको मालामाल

चक्र प्रसाद पोख्रेल ३ वर्ष अगाडि

काठमाण्डौ –प्रत्यक वर्ष दुधको मूल्य वढेता पनि किसानले दुधको वास्ताविक मूल्य कहिल्यै पाउदैनन विचौलियाका कारण दुग्ध विकास संस्थानले भने किसानकै माग भनेर उपभोक्ताले धान्नै नसक्ने गरी एकैपटक दुधको मूल्य ६ रुपैयाँले वृद्धि गर्ने भएको छ ।महाप्रवन्धक शैलेन्द्र घिमिरेले आज बस्ने बैठकले दुधको मूल्य तोक्ने जानकारी दिए । घिमिरेले किसानको लागत बढेकाले उपभोक्ता मूल्य पनि वृद्धि गरिएको जानकारी दिए । दूधको मूल्यमध्ये ६९ प्रतिशत किसानलाई र बाँकी ३१ प्रतिशत डेरीहरुले पाउने भएका छन् ।
कृषि मन्त्रालय र दुग्ध विकास संस्थानले गठन गरेको कार्यदलको सिफारिस अनुसार दुधको मूल्यवृद्धि गरिएको हो। कृषकहरुले लागत बढेको भन्दै मूल्य बढाउन दवाव दिएपछि सरकारले कार्यदल गठन गरेको थियो ।बढेको मूल्य शनिबारदेखि लागु गर्ने तयारी भइरहेको घिमिरेले बताए ।


सम्बन्धित शीर्षकहरु

खुल्ला पोस्ट