यस्ता अंगमा कोठी हुँदा भइन्छ भाग्यमानी ?

भदौ २६, २०७६

काठमाण्डौ-  मानिसको शरीरमा कहीँ न कहीँ कोठी हुने गर्दछ । कोठीले शरीरको भाग अनुसार सानो आकारको भएमा मानिसलाई सुहाउँदो समेत देखाउँछ । शरीरमा भएका कोठी कै कारण कतिपय अवस्थामा मानिस सुन्दर र कामुक समेत देखिन्छन् ।

हस्तरेखा विज्ञानका अनुसार शरीरको निम्न भागमा कोठी छ भने ति व्यक्तिहरु निकै प्रतिष्ठित र भाग्यमानी हुने योग हुन्छ ।

१. यदि मानिसको खास अंगहरुमा कोठी आएको छ भने त्यसले उक्त मानिसलाई धनवान् बनाउने तथा सदैव शुभ हुने गर्दछ । खास अगंमा भएका कोठी शुभ मानिन्छन् । यि व्यक्तिहरुको प्रभाव सधै उच्चो हुने तथा सुखमय जीवन बित्ने योग हुन्छ ।

२. शास्त्र अनुसार कुनै मानिसको नाइटो वा त्यस आसपासमा कहीँ कोठी आएको छ भने उक्त कोठीलाई समेत निकै शुभ तथा लाभदायक मानिन्छ । यस्ता कोठी भएका मानिसमा शुभकर्म गर्ने उत्साह रहनुका साथै जीवन सुख र समृद्ध भएर बित्ने योग हुन्छ ।

३. यदि कुनै मानिसको शरीरको सबैभन्दा तल्लो भाग अर्थात खुट्टाको औलाको मुनि र विशेषतः पैतालामा कोठी आएको छ भने उक्त कोठीलाई सम्पन्नताको प्रतिक मानिन्छ । पैतालाका औलामा आएको कोठीले मानिसलाई मानसम्मान पाउने गन्यमान्य व्यक्तिका रुपमा स्थापित गर्दछ ।

४. यदि कुनै मानिसको कानमा कोठी आएको छ भने ति मानिसहरु भविष्यमा निकै बुद्धिमानि तथा शैक्षिक उपाधिबाट विशिष्ठ पद पाउने व्यक्ति हुनेछन् । कानको कोठीले व्यक्तिलाई ज्ञानी बनाउने विश्वास गरिन्छ । यस्ता कोठी भएका व्यक्तिले ज्ञान र बुद्धिको प्रयोगबाट धन आर्जन गर्नेछन् ।

५. यदि कसैको ढाड पछाडि कोठी छ भने ति व्यक्तिहरु ठूला–ठूला सपना देख्ने महत्वकांक्षी स्वभावका हुन्छन् । उनीहरु सम्पत्तिका भोका हुन्छन् । उनीहरु धन कमाए पनि त्यसलाई बचत गर्नुको साटो खर्च गर्न उद्दत हुन्छन् । उनीहरुको जिवन विलासीतामै बित्ने सम्भावना रहन्छ ।


सम्बन्धित शीर्षकहरु

खुल्ला पोस्ट

एउटा नयाँ अभियान, जसले देशको अखण्डता र स्वाभिमा बचाउन सक्छ …….”Call to Government of India”

नेपालको खस्कंदो राजनितिक अवस्था, राजनितिक दलहरुको मनपरि निर्णय, भ्रष्टाचारमा लिप्त सरकारका बिभिन्न पदाधिकारीहरु, कीं कर्तब्य बिमुढको