सर्वोकृष्ट काँठे गीतको अवार्ड शरण हुमागाईंको पोल्टामा

पुस १९, २०७७

नेशनल पावर न्यूज म्यूजिक अवार्ड २०२० मा नेपाली मुल भाषा अन्तगर्त पप र आधुनिक र लोक दोहोरी तर्फ उत्कृष्ट स्वर, संगीत, शव्द र भिडियो रहेका थिए । त्यसै गरी नव गायक गायिका र मोडलहरु समेत रहेका थिए । गजल र स्वदेश गीतमा भने उत्कृष्ट शब्दको आधारमा अवार्ड प्रदान गरिएको छ । यसैबीच हाँस्ने खेल्ने निरकमल बोलको काँठे गीतबाट प्रतिष्पर्धामा रहेका काभ्रे प्रवाह साप्ताहिकका प्रकाशक/सम्पादक, सञ्चारकर्मी तथा लोक दोहोरी गायक शरणप्रसाद हुमागाईंले सर्वोकृष्ट काँठे गीतबाट अवार्ड हात पारेका छन् ।

काठमाडौं/नेपालको पहिलो समावेशी अवार्ड नेशनल पावर न्यूज म्युजिक अवार्ड २०२० सम्पन्न भएको छ । नेपाल भित्र छरिएर रहेका विविध भाषामा तयार भएका गीत संगीतहरुको प्रवद्र्धनमा सहयोग पु¥याउने उदेश्यले विगत तीन वर्ष देखि यस अवार्डको आयोजना हुँदै आएको छ । नेशनल पावर न्यूज म्यूजिक अवार्ड–२०२० को नेपाली मुलभाषा अन्तर्गत (स्वदेशगान, गजल, आधुनिक, पप, र लोकदोहोरी, मौलिक लोक गीत) ६ विधा सहित नेपालमा बोलिने विभिन्न राष्ट्रिय भाषाहरुमा नेपाल भाषा, देउडा, तामाङ, सेलो, काँठे, राई, थारु, सतार (सन्थाली), लिम्बु, सुनुवार, भोजपुरी र मैथली, लगायत भाषाको उत्कृष्ट छनौट गरी ५१ वटा विधामा अवार्ड वितरण तथा सम्मान गरिएको हो ।

यसै गरी अवार्ड कार्यक्रममा रातोपाटीकर्मी एवं रंगपत्रकार कुबेर गिरीलाई रंगपत्रकारिता पुरस्कार प्रदान गरिनुका साथै नवक्षितिज साप्ताहिक काभ्रेका पत्रकार नवराज बजगाईलाई यूवा पत्रकारिता सम्मान प्रदान गरियो । गत वर्ष चैत्र महिनामा सम्पन्न हुनुपर्ने उक्त अवार्ड कार्यक्रम कोरोनाका कारणले रोकिएको थियो । झण्डै १ वर्षको प्रतिक्षा पछि सामाजिक दुरी कायम गर्दै अवार्ड कार्यक्रम सम्पन्न गरिएको हो ।


सम्बन्धित शीर्षकहरु

खुल्ला पोस्ट

समाज सेविलाई सम्मान :

पुर्व उपप्रधानमन्त्री तथा गृह मन्त्री बामदेव गाैतम र पुर्ब उपराष्ट्रपति परमानन्द झा द्वारा सम्मान तथा मायाको

एउटा नयाँ अभियान, जसले देशको अखण्डता र स्वाभिमा बचाउन सक्छ …….”Call to Government of India”

नेपालको खस्कंदो राजनितिक अवस्था, राजनितिक दलहरुको मनपरि निर्णय, भ्रष्टाचारमा लिप्त सरकारका बिभिन्न पदाधिकारीहरु, कीं कर्तब्य बिमुढको